Святі та блаженні ФОС

Свята Верідіана

Свята Верідіана народилась  Кастельфьорентіно  в Тасканії у збіднілій знатній родині. У вці 12 років вона їде жити до дядька. В його домі вона почала виконувати домашню та адміністративну роботу в його зерновій справі. Пізніше вона відмовилась від всього, що мала, і присвятила своє життя служінню Богові.

Після паломництва до Іспанії, а також до Риму Верідіана, повернувшись додому, починає жити як пустельниця близько від Аббаства Валлюмбросан. Тут вона розпочала життя у великій суворості аж до самої смерті.

Блаженна Еврозія Фабріс

Бл.Еврозія Фабіан є зразком святості повсякденного життя в християнській родині. Не дивлячись на бажання присвятити своє життя Богу, Еврозія (мама Роза) вийшла заміж за Карла Барбана заради того, щоб взяти під опіку маленьких дітей сусідки, яка трагічно загинула. Мама Роза прийняла своє заміжжя як волю Божу для неї, була вірною дружиною, завжди проявляла велику любов і пошану до свого чоловіка, була для нього помічником та порадником, прагнула виконувати всі обов’язки в сім’ї та подружжі.

Свята Гіацинта Маріскотті

Гіацинта Маріскотті народилася біля Вітербо у 1585 році. Походила зі шляхетної римської родини. Вступила до монастиря Францисканок (на уставі Третього Ордену) у Вітербо, в Італії, де впродовж десяти років жила марним і літеплим християнським життям. Допіру слова, сказані їй сповідником під час хвороби, допомогли усвідомити Гіацинті її духовний стан. Після цього вона повністю відновила своє життя через ревне і героїчне наслідування Христа розіп'ятого, вбогого і покірного. Земне життя завершила у Вітербо в 1640 році.

Святий Людовік ІХ

Св. Людовік ІХ народився в 1214 році. В двадцять два роки став королем Франції. Відзначився покутною практикою, любов'ю до молитви й турботою про бідних. Як король турбувався про лад, мир і добробут свого народу. Був членом ІІІ Ордену св. Франциска. Заради визволення гробу Христового в Єрусалимі з рук іновірців брав участь у хрестових походах. Земне життя закінчив у 1270 році поблизу Карфагену. Покровитель ІІІ Ордену св. Франциска.

Свята Анна Шаффер

21 жовтня 2012 року Святіший Отець Бенедикт ХVІ канонізував Анну Шаффер, світську францисканку.

«В будь-якій формі, страждання є невід’ємним від людського земного життя… Людське страждання пробуджує співстраждання; воно також пробуджує повагу, воно лякає. Страждання містить велич виняткової таємниці… Крізь століття та покоління в стражданні вбачали приховану силу, яка наближала людину до Христа і була особливою благодаттю. Завдяки їй багато святих, таких як св.Франциск, св.Ігнатій Лойола та інші, пережили глибоке навернення. Результатом такого навернення є не тільки те, що особа відкриває спасенне значення страждання, але більше того, стає повністю новою людиною» (Апостольське послання Letter Salvifici doloris, SD, Йоан Павло II, лютий, 11, 1984, №№ 3, 4, 26). Життя св.Анни Шаффер особливо ілюструє ці роздуми Святішого Отця.

Свята Єлизавета Угорська

Св. Єлизавета Угорська народилася в 1207 році. Була дочкою угорського короля Андрія ІІ. Згідно звичаїв, що панували в Середньовіччі, вже в дитинстві була заручена з Людовіком, князем Тюрінгії. Від наймолодших літ робила численні вчинки милосердя: доглядала хворих і прокажених. Після смерті чоловіка її вигнали з замку з трьома малими дітьми. Вона мужньо й зі смиренням перед Божою волею прийняла цей хрест. Вступила до ІІІ Ордену св. Франциска й повністю присвятила себе служінню вбогим і покинутим. Заробляла на життя працею своїх рук, живучи в лікарні, яку сама побудувала.