Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.

12 листопада 2016 року при Парафії Христа Царя в м. Хмельницькому за ініціативою Регіональної Ради ФОС та Регіональних духовних асистентів
відбулась формаційна зустріч для братів і сестер, які мають служіння в Радах спільнот. Тобто: для старших, заступників старших, відповідальних за формацію, секретарів та скарбників Рад місцевих спільнот та Регіональної Ради ФОС.
Зустріч на тему "Спільнота. Покликання до спільноти, котре дає Господь, в житті світських францисканців» проводили Регіональний духовний асистент бр.Петро Франків OFM Cоnv та Старша Регіональної Ради ФОС с.Зоя Кутриш, OFS.
У зустрічі прийняли участь брати і сестри з різних куточків Хмельницької області ( приблизно 55-60 осіб). Були присутні представники Рад або Ради в повному складі від 25 спільнот Регіону із 30-ти. Це свідчить про те, що ми як світські францисканці стаємо щораз більш свідомими свого покликання і відповідальності за служіння, а також важливості таких братерських зустрічей.
У вступному слові Старша Ради Хмельницького Регіону освітила проблеми життя місцевих та Регіональної спільнот, які можуть бути перешкодою для служіння та повної реалізації свого францисканське покликання. У спільних розважаннях над цими проблемами учасники намагалися розпізнати причини їх виникнення та відшукати шляхи їх вирішення.

Через участь у спільній Євхаристії та через конференції намагались почути, що з цього приводу Дух Святий говорить до Церкви. Церквою є ми, тут присутні, і Господь сьогодні говорить до нас .

Ось деякі моменти з проповіді священика та з конференцій:
Можемо ставити питання: «Чому мало покликань до Ордену?» Можливо, слід задуматися над тим , чи я сам наслідую Господа так, як Франциск? Чи перемінююсь я відповідно до складених Обітниць Євангельського життя? Чи Ісус Христос воскрес у мені, щоб запалювати інших? Як я вчусь переживати зустріч із Господом?
Спільнота є даром від Бога. Також кожний брат і сестра є чудовим даром для спільноти.Тому чому бояться прийти до спільноти? Можливо, бракує любові до Бога, і через це спільнота стає тягарем? Ми не є кращими від інших спільнот Церкви, але є даром для Церкви, а Церква є даром для нас. Наша спільнота ФОС має своє властиве місце у Церкві. І наша віра має палати і не спалюватися, маємо палати любов'ю Бога в наших спільнотах. Щоби не знеохочуватися крокувати далі, навіть якщо не будемо розуміти цілей свого покликання. Це - як шлях на гору, коли біля підніжжя не бачиш, що там, на вершині.
Задавати собі питання - чи я розвиваюся в своєму покликанні, чи, може, затримався? Наново запалитися Святим Духом, щоби виконати ту роль, яку Господь нам дав у спільнотах. Коли буде це запалення вогнем Святого Духа, тоді і спільноти будуть розширюватися.
Дуже важливо - чим спільнота наповнена всередині? Бо можна до певного моменту грати в спільноту, втративши свою ідентичність. Святий Франциск відкрив, що найбільшою цінністю є Ісус Христос.. А обіти - це знаряддя, яке вказує нам шлях і спосіб Його наслідування.
Спільнота є місцем приналежності. А приналежність вимагає наявності певних правил і вимог, які необхідні для упередження хаосу і непорозумінь. Одночасно спільнота є місцем любові, а любов - це є те, чого вчимося ціле життя. Тому спільнота - це місце, де можна вчитися любити і підтримувати один одного.

Всі члени спільноти є відповідальними за життя та розвиток цілої спільноти. Бо це справа не лише Ради,а покликання кожного світського францисканця . Тому так важлива співпраця і заангажування всіх членів спільноти до її життя . Це місце оздоровлення і духовного розвитку, місце, де можна навчитись слухати один одного. Спільнота є також місцем прощення і довіри. Місцем , де можемо бути самим собою, а не кимось іншим. Місцем, де народжуємось і зростаємо, як діти Божі. Кожен є відповідальним за спільноту. Всі члени спільноти її творять , і вона буде такою, якою її створимо разом. Бо Рада покликана лише служити і направляти спільноту.
Справжнім францисканцем є той, хто прагне дивитися на своє життя очима св.Франциска і об'являти своїм життям Ісуса Христа світові.
Маленькі спільноти творять Церкву. Кожна спільнота є єдина і неповторна, а разом ми творимо Царство Боже на землі. Спільнота покликана бути відкритою на інших і народжувати надію.
Бог хоче вести нас до спасіння саме цією дорогою. На ній можемо в своїх спільнотах переживати різні періоди – очищення, просвітлення, з'єднання, піднесення. І для кожного періоду є свій час. Будемо молитися і слухати СВЯТОГО ДУХА.

МИР І ДОБРО.

Відповідальна за формацію в
Регіональній Раді ФОС
Хмельницького Регіону с. Алла Гуцол, OFS