Життя та служіння

1.    Спільнота в м. Коростишів  була заснована в 1992р., але першою  францисканкою ще за радянських часів була Ліневич Поліна Антонівна.

Спільноту започаткувала сестра із ІІІ закону з м.Житомир Марія Клюковська.

Перші  обіти до постулату склали 29.01.1992р. в м.
Житомир в костелі Св.Софії  під керівництвом о.Леопольда:

-      Ніколайчук Гелідора,

-      Демінська Тофіля,

-      Родіна Яніна,

-      Родіна Антоніна,

11 березня на запрошення духовного асистента О.Маряна Мельничука  OFM Conv  спільноти ФОС з Коломиї та Івано-Франківська приїхали до Матері Божої у Більшівці на спільний день зосередження під гаслом "Матір Божа Страждальна". 11березня - і нас було 11 францисканців.

Ми йшли за Ісусом  по Хресній Дорозі, єдналися  з терпінням Марії під час конференції.

Наприкінці цього дня ми мали честь зустрітись з екзорцистом Львівської єпархії Римсько-Католицької церкви о. Ярославом Бінеком, котрий молився про заступництво та оздоровлення наших душ і тіла, а також благословляв.

08 березня 2017 року в Полонному при парафії св. Анни відбувся Великопісний День зосередження для місцевих Спільнот ФОС із так званої північної частини Хмельниччини,а саме – для братів і сестер зі спільнот м. Шепетівки і м. Славути, які приїхали разом із духовним асистентом о. Ярославом Машталяр OFM, для братів і сестер з смт. Понінки, с. Буртина, а також для членів місцевої спільноти, котра гостинно приймала всіх гостей у себе. На зустрічі були також брати і сестри з Північного Регіону ФОС (Баранівка та Первомайське), які приїхали разом зі своїм духовним асистентом о.

5 березня 2017 року в парафії Різдва Богородиці (с.Мацьківці) на запрошення настоятеля бр. Григорія OFM Conv після Служби Божої відбулася зустріч Старшої Ради Хмельницького Регіону ФОС с. Зої Кутриш, форматора с. Алли Гуцол та членів Персональної Спільноти з Острополя - подружжя Миколи та Валентини Шимонюк, а також с. Галі Попадін, - з місцевими парафіянами. Брати і сестри поділилися власним досвідом покликання до ФОС. Після ділення всі, хто бажав розпочати формацію у Францисканському Ордені Світських, мали ще одну братерську зустріч.

12 листопада 2016 року при Парафії Христа Царя в м. Хмельницькому за ініціативою Регіональної Ради ФОС та Регіональних духовних асистентів
відбулась формаційна зустріч для братів і сестер, які мають служіння в Радах спільнот. Тобто: для старших, заступників старших, відповідальних за формацію, секретарів та скарбників Рад місцевих спільнот та Регіональної Ради ФОС.

8 грудня 2016 р. в урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в селі Голозубинці Дунаєвецького району Хмельницької області відбулась зустріч членів місцевої спільноти ФОС з францисканцями світськими зі спільнот с. Мушкутинці та з м. Дунаївці. Всього були присутні сорок братів і сестер.
У братерській зустрічі прийняли участь також Регіональний Духовний асистент бр.Юрій Зелінський, OFM Cар, відповідальна за формацію в Хмельницькому Регіоні с. Алла Гуцол, OFS та член Персональної спільноти брат Борис Гуцол, OFS.

Урок перший
 
Для прикладу, Августин розглядає різні варіанти розуміння фрази «на початку…». Цей вираз можна розуміти по-світськи (в цьому випадку він ставить питанням: яким чином вічна Сутність може діяти в будь-якому виразі послідовності, і як може існувати «початок», коли ще немає поняття «часу»; і як виділити відношення вічності та часу?).