Новини

 

« О Боже, вчини нас знаряддям Твого миру…»

 

Саме під таким гаслом 24 вересня 2016  розпочалася формаційна зустріч Старших спільнот і світських францисканців Північного Регіону в Храмі святого Яна з Дуклі м. Житомира.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З'ЇЗД  ФРАНЦИСКАНСЬКОГО ОРДЕНУ СВІТСЬКИХ в УКРАЇНІ, ПРИСВЯЧЕНИЙ  40-річчю РЕГУЛИ ФОС.

13-17 липня 2017 року в м. Києві в парафії Марії Матері Церкви з любязного  дозволу  настоятеля монастиря Братів Менших Капуцинів відбулася визначна подія в житті  Францисканського Ордену Світських в Україні. На запрошення Національної Ради ФОС  з черговим, уже третім за останні пять років візитом прибув до України колишній  член Президії Міжнародної Ради ФОС  двох минулих скликань, який тепер служить Ордену за покликанням серця, автор Міжнародної формаційної програми брат Бенедетто Ліно OFS.

20 травня 2017 року за ініціативи Національної Ради францисканці світські в Україні святкували ювілейну 20-ту річницю створення перших структур Ордену. З цього приводу у м. Вінниці в парафії Пресвятої Діви Марії Цариці Ангельської більше, ніж 160 світських францисканців – представників всіх місцевих спільнот, чотирьох Регіональних та Національної рад - прийняли участь у святковій зустрічі.

1.05.17р. в католицькій парафії с.Мацьківці ,що біля м.Хмельницького, на запрошення настоятеля парафії і відповідальної за спільноту с.Вікторії відбулася братерська зустріч бажаючих приєднатися до ФОС та членів Регіональної Ради ФОС Хмельницького регіону – старшої Ради с.Зої Кутриш, OFS та форматора с.Алли Гуцол,OFS.

1.    Спільнота в м. Коростишів  була заснована в 1992р., але першою  францисканкою ще за радянських часів була Ліневич Поліна Антонівна.

Спільноту започаткувала сестра із ІІІ закону з м.Житомир Марія Клюковська.

Перші  обіти до постулату склали 29.01.1992р. в м.
Житомир в костелі Св.Софії  під керівництвом о.Леопольда:

-      Ніколайчук Гелідора,

-      Демінська Тофіля,

-      Родіна Яніна,

-      Родіна Антоніна,

11 березня 2017 року в Храмі святого Яна з Дуклі м. Житомира зібралися брати і сестри Північного Регіону. Приїхало 70 братів і сестер з 10 спільнот, щоб разом зосередитися на Господі нашому Ісусі Христі, зустрітися з Ним у Таїнстві Сповіді, на Францисканській Хресній Дорозі, на Божій Службі.

11 березня на запрошення духовного асистента О.Маряна Мельничука  OFM Conv  спільноти ФОС з Коломиї та Івано-Франківська приїхали до Матері Божої у Більшівці на спільний день зосередження під гаслом "Матір Божа Страждальна". 11березня - і нас було 11 францисканців.

Ми йшли за Ісусом  по Хресній Дорозі, єдналися  з терпінням Марії під час конференції.

Наприкінці цього дня ми мали честь зустрітись з екзорцистом Львівської єпархії Римсько-Католицької церкви о. Ярославом Бінеком, котрий молився про заступництво та оздоровлення наших душ і тіла, а також благословляв.

08 березня 2017 року в Полонному при парафії св. Анни відбувся Великопісний День зосередження для місцевих Спільнот ФОС із так званої північної частини Хмельниччини,а саме – для братів і сестер зі спільнот м. Шепетівки і м. Славути, які приїхали разом із духовним асистентом о. Ярославом Машталяр OFM, для братів і сестер з смт. Понінки, с. Буртина, а також для членів місцевої спільноти, котра гостинно приймала всіх гостей у себе. На зустрічі були також брати і сестри з Північного Регіону ФОС (Баранівка та Первомайське), які приїхали разом зі своїм духовним асистентом о.

Сторінки